مدیریت : 09169999022
پشتیبانی فنی :09165848537

تور استانبول

تورهای استانبول

مبدا
مقصد
مدت اقامت
هتل
مسافربری
تاریخ
قیمت

ما در این مقاله اطلاعات لازم در خصوص تور استانبول و ترکیه را به شما ارائه میدهیم . موضوعاتی که به شما در انتخاب بهترین تور ترکیه و استانبول کمک خواهد کرد.

  • بهترین فصل سفر به استانبول و شهرهای ترکیه
  • مناسب ترین زمان خرید در استانبول
  • کیفیت هتل ها و اقامت با کمترین هزینه
  • مبداء انتخابی برای شروع سفر

   فصل گردشگری و سفر به استانبول و تا حدودی سایر شهرهای ساحلی ترکیه ، از اواخر ماه مه (اوایل خرداد) تا اواسط اکتبر (اواخر مهرماه) است. هر چند در زمستان و خصوصاً کریسمس که مصادف با اوایل دیماه میباشد ، استانبول حال و هوای خاصی پیدا میکند. هوای گرم و شرجی در سه ماه از سال که مصادف با اواخر خرداد تا شهریور است از صبح ها تا بعد از ظهر کمی از انرژی و کیفیت سفر به استانبول میکاهد اما آزادی انتخاب پوشش خیال شما را از این بابت راحت خواهد کرد.

   مناسب ترین زمان برای خرید در استانبول همان اوج سفرها یا پنج ماه گرم و معتدل سال است. در این گونه مناطق توریستی از جهان همواره خرده فروشی اجناس با تخفیف ها و مشوق هایی همراه است که در کشور ترکیه به آن ایندیریم گفته و از ده درصد تا هشتاد درصد متغییر است.

  کسانی که در ماه رمضان نسبت به تهیه تورهای استانبول و کشور ترکیه اقدام کنند فارغ از اینکه رمضان در چه موقعی از سال باشد با تخفیف های باورنکردنی و گاهی تعجب آور مواجه میشوند که خود از جاذبه های گردشگری و توریستی کشور ترکیه و استانبول است.

   کیفیت هتل های استانبول در دو سطح خوب و متوسط طبقه بندی میشود و بعضی وقت ها میتوان هتل چهار ستاره در استابول را با قیمتی نازل تر از سه ستاره پیدا کرد یا حتی چهارستاره هایی که با هتل های پنج ستاره استانبول از لحاظ کیفیت برابری کند. بیش از شصد درصد اماکن اقامتی استانبول در محله تکسیم و بویوقلو و بعد از آن محله شیشلی و فاتح قرار دارد.

شما میتوانید بسته به استان محل اقامت خود یکی از مبادی خروجی زیر را برای سفر به استانبول انتخاب کنید:

تهران (فرودگاه امام) ، اصفهان ، شیراز ، تبریز ، ارومیه و اهواز

پرواز های استانبول از شهرستان ها توسط هواپیمایی ترکیش انجام میشود و پس از توقف کوتاهی در فرودگاه آتاتورک به تمام نقاط توریستی کشور ترکیه دسترسی خواهید داشت. علاوه بر این میتوانید از تمام این 6 فرودگاه ارز مسافرتی خود را تهیه کنید. 

نکاتی در خصوص چنجینگ یا تبدیل ارز در ترکیه

   تقریباً در تمامی اماکن تورسیتی و مراکز خرید استانبول ، صرافی وجود دارد که به آن دوویز گفته میشود. تا زمان نگارش این متن در ازای هر صد دلاری ، چهارصد و پنجاه لیر خواهید گرفت. طی سالهای اخیر و بدلیل سیاست های اشتباه دولت ترکیه روند کاهشی نرخ لیره ترک ادامه دارد ، بنابراین پیشنهاد میکنیم ارز مازاد خود را بصورت دلار تهیه کرده و از تبدیل یکباره پول خود در ابتدای سفر پرهیز کنید.

تکس فیری یا مالیات آزاد

   برخی از فروشگاه ها و مراکز اصلی خرید استانبول در ازای خرید بالای 118 لیر ، فاکتوری را ارائه میدهند که در صورت لزوم میتوانید هنگام بازگشت به فرودگاه ، درصدی از آن را بعنوان مالیات پرداخت شده بازپس بگیرید که با کسر فرانشیز حدود چهار درصد است. اما توجه داشته باشید خرید شما از فروشگاه های برند و مهم استانبول صورت گیرد زیرا همه فروشندگان چنین فاکتوری را صادر نمیکنند و معدود برندهایی هم که رسید تحویل میدهند در مهمترین مراکز خرید استانبول قرار گرفته اند.

حمل و نقل و جابجایی در سطح شهر استانبول

   ساکنان این شهر مسافرت های درون شهری خود را با مترو ، تراموا ، اتوبوس ، بی آر تی و حتی کشتی و قایق انجام میدهند. اما برای توریستها بهترین گزینه مترو است. تقریباً نود درصد مساحت استانبول و حومه آن تحت پوشش شبکه مترو قرار دارد که شامل اتصال قسمت آسیایی به اروپایی نیز میشود. البته برخی از هتل های استانبول نیز ترانسفر هایی را برای جابجایی مشتریان خود بصورت رایگان در نظر میگیرند.